ZÁŽITEK, KTERÝ JIM UŽ NIKDO NEVEZME

09.11.2018

Koukáte na fotbal v televizi a vidíte, jak hráči odvádí sebou před zápasem děti, tak vás napadne, proč by nemohly jít i naši. To je zážitek pro děti, být od základu u ligového utkání.

NAŠE PŘÍPRAVKY JELY NA EXKURZY A UTKÁNÍ FK MLADÁ BOLESLAV S DUKLOU PRAHA

Proto že jsem v Boleslavi hrál v dorostu a spoluhráčem mi byly Honzové Kysela a Šeda, tak mě napadlo napsat brankáři Janu ŠEDOVI (Šedisovi), který je jedníčkou A týmu mužů. Ten mi poradil, ať se spojím s panem Martinem Olšákem, který má podobné akce na starost.

Pan Olšák mi téměř hned odpověděl, že dělají exkurze zázemím stadionu i hrací plochy, doprovod hráčů a vlastní sektor pro fandění.

Škoda jen, že nepadly branky a Boleslav nevyhrála :)

Takže jsme se dohodli na termínu po sezoně, ideální nebouřlivý a velmi známí soupeř v termínu byl Dukla Praha.

Tak už jen 22 až 25 dětí a autobus .-)

Trochu jsem se bál obsazení, ale vše vyšlo na jedničku.

Ke všemu utkání bylo i v televizi na ČT 4 SPORT,  no prostě paráda.

Utkání se hrálo v pátek, takže jen utéct rychle z práce, ve 14,15 hod. sraz na Benzině ve Dvoře, už po příjezdu tu téměř všichni čekali. Ve 14,30 hod. jsem vyjížděli ze Dvora.

Hned po příjezdu ke stadiónu jsme viděli krásný údiv v tváři dětí.

Obávali jsme se parkování pro autobus, který na konec mohl parkovat hned u hlavní brány.

,,V pořádku nás dovezl Šormbus", kde jsme aspoň i řidiči zajistili vstup zdarma.

Hned po příjezdu se nás ujal pan Olšák, který nás dovedl do Media Pressu a řekl nám k čemu slouží, více o Mladé Boleslavi a co nás čeká.

Hned na začátek nás vzal do posilovny, do kabiny A týmu jsme na konec nemohli, ale to tak nevadilo páč jsme se dostali až na hrací plochu.

Prošli jsme tunelem jako hráči, na konci na nás svítil polozhaslý stadión, který i tak byl hezky osvícen. Děti si obešly hrací plochu okolo krásně upraveného trávníku.

Následně nás pan Olšák dovedl na místo srazu, kde jsme se měli opět sejít za 30 min. Tu chvilku někteří využili ke koupi suvenýrů.

Pak se trenéři zas s dětmi a pánem Olšákem sešli na místě určení a rodiče zatím čekali na tribuně.

Děti se šly převléknout do dresů, 11 si jich vzalo Boleslavský dres a druhých 11 si jich vzalo Duklácký dres.

Po obléknutí se šlo čekat na hráče do podchodu, kde se z rozcvičky vraceli hráči a placli si s dětma. Přišel i maskot Bolek.

Pak se těsně před začátkem děti přesunuly do tunelu, kde čekaly na hráče.

Každý Sokolík si chytl svého hráče za ruku a doprovodili je na střed hřiště před zraky všech diváků. Ke všemu je z blízka natáčela ČT 4 SPORT, takže kdo nebyl s námi, tak mohl vše sledovat v TV.

Po hvizdu rozhodčího k začátku utkání se zas děti převlékly do civilu a šly fandit na tribunu.

V zápase nepadla ani jedna branka, což byla trochu ,,nuda". Ale děti si řádně zafandily.

Po utkání si děti vyprosily ještě zastávku v ,,Mekáčku".

Domů jsme dorazili okolo 22h.s krásným pocitem.

Trenér Kuba Daniel

FOTO Z AKCE VE FOTOGALERII

Chtěl jsem, aby děti měly fotbalový zážitek, na který jen tak nezapomenou a třeba je i motivuje ;)