FAMÓZNÍ OBRAT PROTI RTYNI, HATTRICK GÁBRIŠKY A PRVNÍ GÓL DOROSTENCE TULACHA, DÍKY TÝMOVÉ HŘE AŽ DO KONCE

03.10.2023

Vítězná - Rtyně v Podkrkonoší 6:4 (2:2)

Branky: 3 Gábriška, Jirásko, Špůr, Tulach- Tišler, Litko, Hoffman, Šulitka

Rozhodčí:Seidel

ŽK: 2:2

Diváků:69

Sestava: Vinš (85" Daniel) - Jirásko, Pivoňka, Tichovský (C), Špůr, Beran (63" Dubický), Krákora, Poloprudský, Geguš (30" Tulach), Saber a Gábriška (85" Just)

Začátek utkání patřil hostům, kteří už v 17 min. vedli 0:2.

Domácí ale nerezignovali a ještě do poločasu vyrovnali na 2:2. Když nejdříve z penalty dal na 1:2 s přehledem Špůr a na 2:2 vsítil teprve svou první branku za Vítěznou Standa Jirásko.

Bohužel po loktu soupeře, který způsobil Gegušovi krvácející tržnou ránu nad okem, musel náš hráč opustit hrací plochu a čekat na příjezd záchranné služby. Naštěstí se za námi Jarda vrátil po zápase se dvěma stehy a to ještě soupeř vyrazil do poločasu dech Poloprudskému, který naštěstí utkání zvládl dohrát.

Do druhé půle stejně jako v úvodu zápasu vstoupili aktivněji hosté, ale už bez golfového efektu. Domácí poté během 15 min po hattricku Gábrišky se dostali do vedení 5:2 a to ještě v 5 min. dostal míčem zezadu do hlavy a málem hrací plochu opustil pro podezření na otřes mozku. V posledních 10 min. přišli opět gólové hody nejdříve hosté snížili na 5:3, ale o minutu později domácí mladší dorostenec a náš odchovanec Vašek Tulach ve 14 letech a ve svém prvním zápase za dospělé vstřelil šestou branku domácích. Hosté nakonec ještě snížili na 6:4, ale domácí nakonec své vedení udrželi a připsali si 3 body.

Rarita, do zápasu nastoupili celkem 3 naši dorostenci a ke všemu trenér starší přípravky Petr Dubický, všichni předvedli velmi solidní výkon a patří jim velké poděkování.