FOTBALUNAS.CZ NAPSAL O ZÁPASE S FK MOSTEK (SICE TROCHU ASI Z JINÉ ZÁPASU :)

29.09.2015

Sokol Vítězná - FK Mostek
4:1 (1:1)

26.09.2015 16:30

8.kolo, Královéhradecký ' Trutnov ' Okresní přebor , 2015-2016

45. D. Tichovský , 47. V. Robek , 85. V. Robek , 87. M. Vojtíšek - 6. T. HamplSokol Vítězná: J. Daniel - T. Vohnout , D. Tichovský , O. Pacák , L. Čechovič - M. Vojtíšek , M. Hlavatý , P. Ježek , P. Koudelka - M. Kotopulos , V. RobekFK Mostek: J. Hlušička - L. Truhlář , D. Duchek , R. Záruba , D. Duchek - T. Krkonoška , M. Bogáň , J. Polák , V. Zigo - T. Hampl , M. Čajka

Místo: Vítězná. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Pilný Filip - .

Derby pro Vítěznou

Derby dvou nesmiřitelných rivalů slibovalo solidní podívanou vzhledem k výsledkům obou soupeřů z předchozích střetnutí. Zvláštní příchuť mělo i pro kanonýra Víťu Robka, který oblékal dresy obou dnešních soupeřů.

Srovnání přišlo až v samém závěru

Do derby vstupovala jako mírný favorit domácí Vítězná, ale Mostek nechtěl darovat body zadarmo a ukázal to hned v úvodu utkání. V 6. minutě si na přetažený rohový kop naskočil Hampl, v domácí šestnáctce byl nejvyšší a přesnou hlavičkou poslal za obrovské radosti hostujících fanoušků Mostek do vedení. Vítězná poté začala držet míč a zejména ve středu pole svého soupeře o třídu přehrávala. Ovšem když už se dostal domácí Sokol do nějaké vážnější příležitosti, brankář Hlušička mohl zůstat v klidu, jelikož zakončení domácích borců bylo na štíru. Až v samém závěru se konečně dokázali domácí trefit mezi tři tyče a byla z toho pohledná branka, které orámovala první dějství.

Víťa Robek!

Kdo jiný? Umí si vůbec někdo fotbal ve Vítězné představit bez tohoto malého velkého fotbalisty? Neuběhla ani minuta druhého dějství a kdo jiný než právě Robek si vzal míč za půlící čarou a nikdo jej už nebyl schopný zastavit. To až vlnící se síť za Hlušičkovými zády. Po studené sprše z konce prvního a úvodu druhého dějství se konečně znovu probudili i hosté, ovšem jejich snaha o vyrovnání se minula účinkem. Žádné větší šance nepřicházeli a když 10. minut před koncem zahodili asi největší šanci druhého poločasu, přišel trest! Trest z kopačky? Ano tipujete správně! V 85. minutě se opět oslavoval muž s číslem 10 na zádech. Robek svým druhým gólem v zápase utkání rozhodl. Aby toho nebylo málo, o minutu později ještě naservíroval balon osamocenému útočníkovi domácích a ten již měl jednoduchou práci.

Ohlasy k zápasu

Sokol Vítězná

Trenér domácích: Co bychom si bez něho počali?!

FK Mostek

Trenér hostujícího celku: Hra nebyla tak jednoznačná jak ukazuje konečné skóre, ale takový je fotbal.