Přípravné utkání Sokol Vítězná vs. Velká Jesenice

17.03.2015

Ke Druhému přípravnému zápasu jsme zavítali do Nového Města n/M, kde jsme prověřili naše schopnosti s naším již tradičním soupeřem v přípravě Velkou Jesenici. Před zápasem jsme sbírali mnoho omluvenek. Na zápas neodcestovali: Pácalt, Marel, Poloprudský, Včeliš, Hlavatý, Černota, Nguen, Vojtíšek, Naštický, Ježek. Tak že velké oslabení. Naše sestava: Daniel - Čechovič L., Pacák, Vladeka, Čechovič P. - Šourek, Vohnout, Robek, Černota J. (trenér), Andrle, Pohořelý.

Čekali jsme tedy, že zápas bude veden pod taktovkou Velké Jesenice. Opak byl pravdou. V pohodovém tempu jsme po ceý zápas měli otěže zápasu ve svých rukou. Někdy jsme kombinovali již na své polovině a postupně jsme se dostávali do pokutového uzemí Jesenice, někdy jsme vysílaly naše rychlá brka do brejků. Zbytečně jsme balon nedrbali a nenastřelovali vzduchem dopředu. Prostě to byl takový profesorský barcelonský fotbal. Po pěkné kombinaci jsme se dostali do vedení 1:0 střelou Andrleho a za nedlouho opět po pěkné akci střelou Vohnouta jsme zvýšili na 2:0. Některé naše kombinace v penaltovém území byly až moc přehnané a ikdyž soupeř nevěděl kolikrát která bije, chybělo tam zakončení. To by nás mohlo v ostrých zápasech mrzet. Jinak množství střel na branku soupeře bylo na nás poměrně dost. Mimo, do tyče, nebo golmana postupně pálily Robek, Vohnou, Andrle, Vladeka, Šourek. Ke konci první půle došlo k nedorozumění mezi Pacákem a Danielem a Jesenický útočník snížil do prázdné brány na 2:1. Ve druhé půli se hrál obdobný fotbal s jediným gólovým zásahem. Opět po krásné akci na dva doteky po ose Robek, Čechovič P. a zakončujícím Vohnoutem vítězíme 3:1.

Závěr: naše hra ač na absenci spousty hráčů byla docela dobrá. Soupeře jsme pustili jen asi do třech střel, se kterými si hravě poradil náš golman. Jesenice hrozila pouze z rychlých brejků, se kterými si naše obrana s Danielem v bráně poradila a ze standardek, kdy měli ve svém středu šikovného hlavičkáře.

Příští sobotu zajíždíme do Nové Paky, kde nás prověří mnohem lepší soupeř. Dofejme, že nás pojede mnohem víc.

Více zde: https://sokol-vitezna4.webnode.cz/news/pripravne-utkani-sokol-vitezna-vs-velka-jesenice/