ROK 2023 ZA NÁMI A ROK 2024 PŘED NÁMI

11.03.2024
Rok 2023, co se nám povedlo a bereme za nejlepší v týmu, je bez pochybností fakt, že jsme na podzim historicky založili tým dorostu. Navzdory, že ze začátku nebudou mít určitě cestu jednoduchou, tak týmu trenéra Honzi Tulacha věříme, a jak říká sám Honza ,,já je fyzicky dobře připravím". A tak technicky nám přišel na pomoc nově spolutrenér Otokar Balcar se zkušenostmi třeba ze Slavia Hradec. Tento tým má velký potenciál, doplnil se dalšími novými hráči. A hlavně již 15-ti letí si mohou okusit i dospělý fotbal a tím i eliminovat hráčskou základnu A-týmu mužů.

A dalším úspěchem je, že jsme přihlásili historicky mladší žáky do krajského přeboru a v souklubí s Hostinným i starší přípravku, která senzačně skončila pod vedením trenérů Petra Dubického a Roberta Fiedora na podzim 2023 na parádním 2.místě skupiny D Královéhradecka.

Bohužel se nám i něco nepovedlo, hlavně u mužů došlo ke zbytečným ztrátám bodů v několika utkáních a tím jsme se zbytečně připsali na jarní část k 12.místu, takže na jaře je jasný úkol.

A k tomu úkolu se naštěstí přiklání to, že jsme před začátkem jarní části posílili A-tým mužů o 5 hráčů.

Jako první přišel Honza Cabalka z M.Svatoňovic se zkušenostmi z Č.Kostelce, pak dalším je první navrátilec zkušený střelec ,,Cica" Víťa Robek a s ním i syn Ondra Robek z FK Mostek, který bude i jedním z pilířů dorostu, pak přišel další navrátilec z Miletína Dan Jákl.

Zatím se nám podařilo k dnešnímu dni přivést posilu v pořadí číslem 5. Vladyslava Timofieieva, který k nám přichází se zkušenostmi z Ukrajinského týmu FC Zvyagel, kde hráli tamní divizi. Tím i rozšíří tým o další zahraniční posilu a bude tak vedle Tunisana Sabyho, Slováků Gáby a Gučiho.

A-tým byl na zimní soustředění v Heřmanicích pod Ještědí v krásném areálu s kvalitními podmínky. Kde jsme využili i prvního přáteláku s 13.týmem z pražské A. třídy AFK SLIVENEC, zápas byl běhavý a splnil tak funkci, soupeř zaslouženě vyhrál, ač jsme druhý poločas dokonce začali úvodní brankou my.
Druhým přátelském byl tým z naši soutěže hned za námi 13.tým Libotov, kde jsme první poločas sehráli, tak asi jak by jsme si představovali hru. Utkání jsme sice vyhráli, ale ukázalo nám také malé nedostatky, na kterých zpracujeme. Třetím přátelském byl tým Dolany 6.tým z Náchodského okresního přeboru, zde jsme měli herní převahu, mohli jsme vsítit až 8 branek, ale dali jsme 4 a soupeř po našem prostřídání stihl srovnat, bohužel zde došlo na obou stranách ke zraněním, které skončili sádrou, a tak nemůžeme nic jiného přát Vaškovi i našemu Honzovi než brzké uzdravení a návrat mezi nás na hřiště. V každém zápase se snažíme vyzkoušet dorostence, kteří ale chodí pravidelně na tréninky. Čekají nás před ostrým startem ještě dvě přípravné utkání a to na UMT v Náchodě s Policí nad Metují B (3.tým OP Náchodska) a v Nemýčevsi (4.tým OP Jičínska)

Věříme, že pokud udržíme nyní kádr aspoň jak je, tak se blízká na lepší časy, jen najít ideální rozestavení jedenáctky.

Budeme rádi za nové spoluhráče i spoluhráčky do všech mládežnických kategorií a budeme i rádi za nové trenéry, kterým určitě pomůžeme jak v růstu vzděláním, tak podmínky pro trénování.

Ještě nás čekají před startem jarní částí úpravy hrací plochy a okolí, ale jinak se všichni nemůžeme dočkat fotbalu a fanoušků na hřišti v Hunťáku. Tak přijďte za námi a mezi nás ;)