Sokol Staré Buky vs. Sokol Vítězná

25.05.2015

Za pěkného počasí se odehrál na Bukovském pažitu tzv. zápas jara o první místo Okresního přeboru. Návštěvnost byla poznamenána kolidujícím zápasem naší reprezentace v ledním hokeji o postup do finále MS, a tak se začalo před slabou diváckou kulisou. Hned od úvodního hvizdu hlavního arbitra Jirky Říhy bylo zřejmé, o co se hraje a obě mužstva začala hrát ze zajištěné obrany. Do první vážnější šance se dostali hosté ve 4.min., kdy tvrdou střelu k pravé tyči, z hranice pokutového kopu Tomáš Wonka vyráží nohou. Na druhé straně se domácím rýsovala šance v 8.min., po přímém kopu Němečka vracel "do ohně" Brutovský z pravé strany, ale na zadní tyči chyběl Špičkovi jeden krok k dorážce. Ve 13.min. se rozezvonilo břevno domácí branky po střele hostujícího hráče z hranice velkého vápna. Ve 20.min. zaujala pěkná akce domácích po kombinaci Záplata - Pálinkáš - Záplata, kdy následnou střelu Lukáše Záplaty odvracel hostující hráč v malém vápně. Ve 25.min. se ukázalo, jak je důležité napadat hráče u rozehrávky, kdy nedorozumění v hostující obraně využil David Pálinkáš a svou letošní 19.-tou přesnou střelou rozvlnil síť branky hostů a k radosti domácích fanoušků otevřel skóre 1:0. I v dalších minutách se odehrával vyrovnaný fotbal bez zbytečného otevírání hry z obou stran. Další náznak šance měli hosté v 36.min., kdy po pěkném centru vyskočil nejvýše hráč hostů, ale naštěstí pro domácí nedokázal přesně nasměrovat svou hlavičku, kterou poslal vedle domácí branky. Ve 40.min. na druhé straně vyzkoušel hostujícího brankáře Lukáš Trunkát, po nahrávce Špičky, a to tvrdou střelou z dobrých 30m, kterou brankář vytěsnil na rohový kop. Když se zdálo, že se do kabin půjde za vedení domácích, přišla 45.min., chyba domácích u středu hřiště, kdy hostující hráči při závaru na velkém vápně našli nabíhajícího "špílmachra" hostů Robka, který si položil Wonku a následně skóruje a srovnává skóre na 1:1. Ihned poté rozhodčí ukončil první poločas. Po rozehrání druhé poloviny utkání se obraz hry nezměnil a tak "bitva" o body pokračovala dál. První kdo ohrozil branku soupeře byli opět hostů, a to v 54.min. z přímého kopu, kdy se Wonka musel pořádně natáhnout, aby "vytáhl" technickou střelu směřující do šibenice jeho branky. Domácí se nenechali zahanbit při rozehrání standartní situace v 58.min., kdy Němeček pěkným signálem našel nabíhajícího Špičku, ale jeho střela proletěla vedle levé tyče branky hostů. V 60.min. zahrával přímý kop z poza velkého vápna Jan Gábrle, ale i při jeho střele se brankář hostů vytáhl a tuto vyrazil na rohový kop. V těchto fázích hry měli domácí mírně herně navrch i díky skvěle pracující obraně, a to potvrdil i dalším "přímákem" David Pálinkáš, ale jeho střelu brankář chytil. Nakonec rozhodující okamžik utkání přišel v 68.min. a opět u toho byl Pálinkáš, který tentokrát vybojoval míč, našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Zdeňka Maňucha, který se nemýlil a poslal míč přesně k pravé tyči branky hostů a vrátil domácím vedení 2:1. Hosté se poté snažili opět srovnat, a šanci k tomu měli v 72.min., kdy jejich hráč obešel 3. domácí hráče a v posledních chvíli Wonka opět parádním zákrokem nohou mu vyráží míč mimo vápno. Poslední vážnější zákrok si Wonka v domácí brance připsal v 75.min. po tvrdé střele hostujícího hráče, ale i s touto si poradil. Za zmínku stojí poté ještě neproměněné šance domácích, kdy v 77.min. odmítl skórovat Pálinkáš po nahrávce Mucudise a v 82.min. svou hlavičku neusměrnil Mucudis po rozehrání přímého kopu. No a když si ve zbylém průběhu druhého poločasu a také 3.min. nastavení žádné z mužstev již žádnou šanci nevytvořilo, mohli vypuknout oslavy domácích naplno.

Závěrem: Taktická a bojovná bitva nakonec vyšla lépe Sokolíkům a tak díky výhře jsme zvýšili náskok v čele tabulky na 4 bodíky. Určitě jsme byli svědky pěkného utkání, které odpovídalo tomu, o co se hrálo. Velká gratulace celému týmu, i těm co zde jmenováni nebyli, protože si pochvalu také zaslouží. 8.výhra v řadě a první místo v tabulce znamená už teď po dlouhé době jednu z nejúspěšnějších sezón klubu a značí dobrou partu, která se zde sešla. Tak díky za všechny fandy Bukovské kopané a teď zase se připravme na další utkání, které sehrajeme opět doma, se sestupem ohroženým Lánovem. Určitě to nebude opět nic jednoduchého a hlavně nepodcenit soupeře.

Převzato ze stránek: https://tjsokolstarebuky.blog.cz/